گاز

ضرورت توجه بیشتر به گاز نسبت به نفت در دیپلماسی تجاری ایران
اوائل سال جاری، مهدی داوودی، رئیس مطالعات مهندسی و اقتصادی طرح های فرآیندی مجتمع گاز پارس جنوبی، با اشاره به تقاضای جهانی انرژی به سمت گاز طبیعی به عنوان سوخت گفت که با تولید 6/5 میلیون بشکه گاز و میعانات گازی در آینده نزدیک، کشورمان را نباید کشوری نفت محور تلقی کرد، زیرا می توان گفت ایران کشوری گاز محور است.
چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶
اهم فعالیت مرکز  پژوهش و توسعه پژوهشگاه صنعت نفت در منطقه ویژه پارس
منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس که بزرگترین مخزن گازی دنیا با حدود 9 درصد گاز جهان را دربر دارد، حجم عظیمی از فعالیتهای صنعت نفت و گاز کشور را به خود اختصاص داده است. با توجه به نیاز توسعه صنعتی منطقه به فناوری­های کارآمد، حضور فعال و مستمر پژوهشگران و فناوران در منطقه عسلویه یک ضرورت است. از این رو پژوهشگاه صنعت نفت به منظور تعامل هرچه بیشتر با صنعت، نسبت به تجهیز و راه­اندازی مرکز پارس در منطقه عسلویه اقدام نمود.
چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲
تکمیل زنجیره ارزش واحد های متانول و آمونیاک با استفاده از فناوری های نوین
افزایش راندمان و تکمیل زنجیره ارزش در واحد های متانول و آمونیاک با استفاده از روش های نوین و دانش فنی روز جهان و نیز شناسایی تنگناها و چالش ها منجر به تحول در صنعت پتروشیمی خواهد شد.
سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
تداوم مذاکره با سرمایه‌گذاران خارجی صنعت پتروشیمی ایران
مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی از تداوم مذاکره با سرمایه‌گذاران خارجی صنعت پتروشیمی ایران خبر داد.
دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
چشم‌انداز ایران در تولید متانول
دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲
تعمیرات اساسی چهار سکوی تولیدی فازهای 4و5، 10 و 16 پارس جنوبی به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس تعمیرات اساسی سالانه دو سکوی فازهای 4و5 (SPD6 و SPD5)، سکوهای فاز10 و فاز16 پارس جنوبی در بخش های کارگاهی، مکانیک، برق و ابزار دقیق، بازرسی و HSE، با موفقیت به پایان رسید.
یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷
دیدار مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری بوشهر با مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس
مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس ظهر امروز 25 اردیبهشت ماه با آذرشب مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری بوشهر،معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر و جمعی از بانوان کار آفرین این استان دیدار و گفت و گو کرد.
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷
نسخه جدید پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس رونمایی شد
در آستانه ٢٧ اردیبهشت ماه مراسم بزرگداشت روز ارتباطات و روابط عمومی نسخه جدید پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس سازمان با حضور مدیر عامل منطقه ویژه پارس ،روسای روابط عمومی و فناوری اطلاعات و ارتباطات رونمایی شد.
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
یارانه‌های جهانی سوخت از مرز ۵ تریلیون دلار گذشت
طبق گزارش جدید صندوق بین‌المللی پول، جهان در سال ۲۰۱۵ به میزان ۴.۷ تریلیون دلار و در سال ۲۰۱۷ به میزان ۵.۲ تریلیون دلار روی یارانه‌های سوخت فسیلی هزینه کرد.
سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
ارائه روش بهینه تزریق گاز در میدان "سروش" برای ازدیاد برداشت
محققان پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران ضمن ارزیابی آزمایشگاهی روش‌های مختلف ازدیاد برداشت برای مخزن نفت سنگین "سروش"، موفق به ارائه روش بهینه به لحاظ تکنیکی شدند.
سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
بخشنامه صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌های بی‌تاثیر در کارایی وزارت نفت ابلاغ شد
وزیرنفت، بخشنامه صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌های بی‌تاثیر در کارایی وزارت نفت را با توجه به شرایط ویژه‌ کشور به مدیران عامل شرکت‌های‌اصلی و فرعی تابع وزارت نفت، موسسات و واحدهای مستقل ستادی و صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت ابلاغ کرد.
سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹
ظرفیت تولید روزانه گاز پارس جنوبی ۶۰ میلیون مترمکعب افزایش می‌یابد
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از نصب و راه‌اندازی پنج سکوی گازی پارس جنوبی در سال ۹۸ خبر داد و گفت: تا پایان امسال به ظرفیت تولید روزانه گاز میدان مشترک پارس جنوبی، بیش از ۶۰ میلیون مترمکعب افزوده می‌شود.
شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۹:۴۵
ورزش سلامتی و نشاط می آورد
استاد محمد مصفا استاد هنرهای رزمی و از همکاران سازمان منطقه ویژه پارس می گوید: ورزش سلامتی و نشاط می آورد.
چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
آغاز مطالعه برای ساخت طرح های پایین دست متانول در پتروشیمی مرجان
مدیرعامل پتروشیمی مرجان گفت : یک گروه تحقیقاتی تشکیل داده ایم که در حال مطالعه روی طرح های پایین دست متانول و تکمیل زنجیره ارزش هستند تا محصولاتی با ارزش افزوده بیشتر از زنجیره متانول تولید کنیم.
سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱
صادرات نفت ایران متوقف نمی‌شود
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به‌ظاهر دیدگاه بی‌منطق مسئولان آمریکایی تمامی ندارد و به نظر می‌رسد به جای سیاست‌ورزی به عملیات روانی اشتغال دارند، گفت: توقف صادرات نفت ایران تحقق پیدا نخواهد کرد.
سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱
هفت طرح پتروشیمی در دو سال آینده بهره برداری می شود
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس از بهره‌برداری هفت طرح این شرکت در دو سال آینده خبر داد.
شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۷
تعامل با ایران به نفع اقتصاد جهان و تجارت جهانی است
مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس در نشست با رایزن های اقتصادی چهار کشور بلژیک ،ژاپن،آفریقای جنوبی و جمهوری آذربایجان گفت: تعامل با ایران به نفع اقتصاد جهان و تجارت جهانی است
شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷
تعیین تکلیف میدان گازی فرزاد تا سه ماه آینده
معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت در امور توسعه و مهندسی از تعیین تکلیف میدان گازی فرزاد الف و ب تا سه ماه آینده خبر داد و گفت: هم اکنون مذاکرات جدی با شرکت هندی ONGC برای توسعه میدان گازی فرزاد ب در حال انجام است.
پنج شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴
تفاهمنامه انجام خدمات آزمایشگاهی و خدمات تخصصی در حوزه محیط زیست فی مابین پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان منطقه ویژه پارس امضاء شد
در دومین روز از بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی نفت،گاز،پالایش و پتروشیمی تفاهمنامه انجام خدمات آزمایشگاهی و خدمات تخصصی در حوزه محیط زیست فی مابین پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به امضا رسید.
پنج شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴
صفحه ۱ از ۱۰ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰