• آخرین وضعیت پتروشیمی‌های گلستان، زنجان و لردگان اعلام شد
 • ۱۰:۵۱ (یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۸۶)
 • مدیر طرح‌های استانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی آخرین وضعیت سه مجتمع پتروشیمی گلستان، زنجان و لردگان که از مصوبه‌های سفرهای استانی رئیس جمهور بوده‌اند را تشریح و عنوان کرد: عملیات اجرایی این طرح‌ها در حال پیگیری است و تمامی آن‌ها فعال هستند.
 • مهندس حسن بهاری بندری در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس (www.pseez.ir)، اعلام کرد: شرکت مجتمع پتروشیمی اوره و آمونیاک گلستان ثبت شده است و اعضای هیات مدیره آن نیز انتخاب شده‌اند.
  وی افزود: همچنین انتخاب پیمانکار اجرای این طرح نیز به وسیله شرکت مدیریت و توسعه صنعت پتروشیمی در حال پیگیری و انجام و زمین این طرح نیز انتخاب شده است.
  بهاری بندری خاطر نشان کرد: همچنین با سازمان حفاظت محیط زیست به طور کامل در ارتباط و در حال مذاکره هستیم.
  مدیر طرح‌های استانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: هنوز تایید نهایی را از این سازمان دریافت نکرده‌ایم، اما به عقیده ما هیچ مشکل زیست محیطی وجود ندارد و امیدواریم هرچه زودتر با سازمان حفاظت محیط زیست به تفاهم برسیم.
  وی توضیح داد: مجتمع پتروشیمی گلستان ظرفیت تولید یک میلیون تن اوره و 670 هزار تن آمونیاک را دارد.
  مدیر طرح‌های استانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی هزینه ساخت این مجتمع پتروشیمی را 500 میلیون یورو به صورت ارزی و ریالی عنوان کرد.
  بهاری بندری همچنین در مورد مجتمع پتروشیمی زنجان گفت: شرکت این مجتمع پتروشیمی ثبت شده است و اعضای آن مشخص شده‌اند و هم اکنون در حال مذاکره برای انتخاب لیسانس و دانش فنی مورد نیاز این طرح هستیم.
  وی توضیح داد: پیمانکار اجرای این طرح نیز تا هفته آینده مشخص و انتخاب خواهد شد و هم اکنون در حال پیگیری این کار هستیم و عملیات اجرایی این مجتمع پتروشیمی پس از انتخاب پیمانکار آغاز خواهد شد.
  به گفته وی مجتمع پتروشیمی زنجان ظرفیت تولید یک میلیون تن اوره و 670 هزار تن آمونیاک را داراست.
  وی سرمایه مورد نیاز برای ساخت این مجتمع پتروشیمی را 500 میلیون یورو به صورت ارزی و ریالی اعلام کرد.
  وی در خصوص مجتمع پتروشیمی لردگان نیز افزود: اعضای موسس این مجتمع پتروشیمی نهایی شده‌اند و هم‌اکنون در مرحله پذیره‌نویسی و ثبت شرکت هستیم.
  به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، بهاری بندری یادآور شد: زمین این طرح نیز 400 هکتار وسعت دارد و مشخص شده است.
  مدیر طرح‌های استانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی تاکید کرد: مجتمع پتروشیمی لردگان نیز توان تولید 660 هزار تن اوره و 400 هزار تن آمونیاک را دارد.
  به گفته وی سرمایه مورد نیاز این طرح 400 میلیون یورو به صورت ارزی و ریالی برآورد شده است.

اظهارنظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
*  
نام فرستنده:
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500