جزییات خبر

برگزیدگان جشنواره شعر «پلاک عاشقی» منطقه ویژه پارس معرفی شدند

(پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۱) ۱۲:۰۷

برگزیدگان جشنواره شعر «پلاک عاشقی» منطقه ویژه پارس که با حضور گسترده شاعران استان بوشهر و کارکنان شاغل در شرکت های مستقر در عسلویه، سال گذشته برگزار شده بود، معرفی و تقدیر شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس، مراسم اهدای جوایز و لوح تقدیر برگزیدگان این جشنواره، روز گذشته در حاشیه سومین گردهمایی و همایش سالانه ایثارگران شرکت های مستقر در منطقه ویژه پارس برگزار شد.

جشنواره شعر پلاک عاشقی به همت روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان منطقه ویژه پارس و به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و با هدف تجلیل از شاعران برگزیده استانی در حوزه شعر پایداری و دفاع مقدس سال گذشته برگزار شده بود.

دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، دفاع مقدس و ترویج فرهنگ خودباوری، دفاع مقدس و شکوفایی اقتصادی از موضوعات برگزاری این جشنواره بود و شاعران استان بوشهر و همچنین کارکنان شاغل در پارس جنوبی آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره مستقر در روابط عمومی منطقه ویژه پارس ارسال کردند.

شاعران استان بوشهر همچنین علاوه بر شرکت در بخش های یاد شده، در بخش ویژه این جشنواره نیز آثار خود را با موضوع «جهاد اقتصادی و پارس جنوبی» سرودند.

مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره پلاک عاشقی به دلیل استقبال و تقاضاهای متعدد از سوی شاعران استان بوشهر، در سال گذشته سه بار تمدید شد.

تمامی آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره در مجموعه شعری با نام «پلاک عاشقی» به چاپ خواهد رسید.

 

هیات داوران جشنواره شعر پلاک عاشقی شامل علی هوشمند، غلامحسین دریانورد و یونس طوسی، در بیانیه این اسامی شاعران برگزیده در این جشنواره اعلام کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

از دیرباز شعر به مثابه وجدان عواطف و شعور آدمی، آیینه ی تمام نمای اندیشه و آمال بشر بوده است. با توجه به تجربه های تاریخی می توان دریافت که شاعران ، آنچه که تاریخ نویسان و فیلسوفان از عهده آن بر نیامده اند، در آثار خود متجلی کرده اند و این نیست مگر بیانگر و نشان دهنده ارزش کلمه و ارجمندی سخن در هر دو حیطه ی چه گفتن و چگونه گفتن.
در اولین جشنواره شعر «پلاک عاشقی» که به همت سازمان منطقه ویژه پارس و در حمایت و شناسایی استعدادهای جوان برگزار گردیده است. هیأت داوران از سمت و سوی جشنواره به سوی ایجاد فضای رقابت موثر سالم ابراز خشنودی می کند و امیدوار است با ایجاد فرهنگ صحیح رقابت، زمینه معرفی آثار و چهره های برتر شعر دفاع مقدس استان بیش از پیش فراهم آید.
تأملی اجمالی در آثار رسیده نشان می دهد که اقبال شاعران جوان به زبان و ذهنیت نو و بکارگیری ظرفیت های ساختاری شعر مدرن از ویژگی های شعر شاعران دفاع مقدس استان بوشهر است.
همچنین توجه شاعران این سامان به عنصر معنا در شعر پایداری از دیگر جنبه های تأمل این جشنواره است که در جای خود شایسته ی ستایش می باشد.
در پایان گفتنی است هیأت داوران ضمن قدردانی از اهتمام جدی سازمان منطقه ویژه پارس در برگزاری اینگونه جشنواره ها و تأکید در  ادامه ی آن در سال های آینده، و با احترام به تمامی شرکت کنندگان ،آثار زیر را در دو گروه شاعران شاغل در صنعت نفت استان  و شاعران استان بوشهر به عنوان برگزیدگان جشنواره اول پلاک عاشقی معرفی می نماید.

الف) برگزیدگان بخش استانی:

1- حیدر منصوری

2- شریعت رسولی

3- عزت خلیفه زاده

4- سید مرتضی کراماتی

5- اصغر اکبری

6- محمد بیدخونی

7- اسکندر احمدنیا

8- ظریف خواه

9- دشتی مطلق

10- راستی نسب

11- فریبا جلالیان

12- مهدی شیخیانی

ب) برگزیدگان بخش شاغل در شرکت های مستقر در منطقه ویژه پارس

1- حسن فرهادی

2- سید مرتضی حسینی

3- منصور صفایی

4- سجاد بهزادی

5- داوود محمدنیا

6- حسین ناصری

7- سحر کشتکاری

8- روح الله احمدی

9- سید حسن موسوی

10- محمدصادق رزمی

11- عباس روستا

12- طاهره حیدری

 

 

 


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید