جزییات خبر

تاکید بر قرارداد بلند مدت تامین خوراک توسط طرح های پتروشیمی فاز2 عسلویه

(شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳) ۱۷:۱۸

دومین اجلاس مدیران طرح های پتروشیمی در فاز دوم عسلویه با حضور معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با موضوع بررسی روند پیشرفت طرح های فاز 2 و تامین خوراک برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس و به نقل از روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ، مهندس عباس شعری مقدم در این همایش با تاکید بر اهمیت بلند مدت خوراک طرح های پتروشیمی به تمامی مدیران مجری طرح، گفت: پیش از آغاز احداث هر طرح قرارداد بلند مدت تامین خوراک خود را با شرکت های گاز و نفت و نیز سایر شرکت های تامین کننده خوراک در بخش خصوصی نهایی و امضاء شود و مدیران توافقات شفاعی را مبنای کار خود قرار ندهند.

وی با اشاره به برگزاری همایش مسئولیت های اجتماعی شرکت در صنعت پتروشیمی در تاریخ 30 دیماه سالجاری، افزود: لازم است مجتمع ها و طرح های پتروشیمی برنامه ریزی های مناسبی جهت عمل به مسئولیت های اجتماعی و رفع موانع و مشکلات ایجاد شده در نتیجه توسعه صنعت انجام دهند.

همچنین معاون وزیر نفت در این نشست پیشنهاد کرد تا شرکت های پتروشیمی مستقر در عسلویه با خریداری سهام شرکت پازارگاد، متولی انجام مسئولیت های اجتماعی و غیر صنعتی در منطقه را به این شرکت بسپارند.

ابلاغ دستورالمعل HSE به طرح های پتروشیمی

در این نشست، مرضیه شاهدایی مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی با ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در مدیریت طرح ها درفاصله برگزاری اجلاس اول تا اجلاس دوم ،گفت: دراین مدت با واگذاری امور پیمان های NPC به مدیریت طرح ها توانستیم فعالیت های زیر بنایی که پیش از این توسط شرکت مدیریت توسعه انجام می گرفت و مدتی در رکود بود را مجدداً فعال کنیم.

وی همچنین از ابلاغ دستورالعمل HSE به تمامی طرح های پتروشیمی خبر داد و افزود: در این زمینه جلسات منظم هماهنگی میان طرح ها در حال برگزاری است.

تکمیل شهرک مسکونی شیرینو، تکمیل کانال دفع سیلاب، استحصال زمین 50 هکتاری در انتهای فاز2، طراحی مهندسی و آماده سازی اسناد مناقصه جاده های فاز 2 و ادامه احداث پل L1 و L2 از جمله کارهایی است که مهندس شاهدایی بر آن اشاره کرد.

شاهدایی در ادامه با اشاره براهمیت مسئولیت های اجتماعی توسط شرکت های پتروشیمی پیشنهاد کرد که مدیران طرح های فاز 2 عضو شورای راهبردی پتروشیمی در عسلویه شوند.

گفتنی است، جلسه پرسش و پاسخ، ارائه گزارش و بازدید از طرح های فاز 2 نظیر بوشهر، متانول کاوه، سیراف، شهرک شیرینو و مجموعه فرهنگی و ورزشی پازارگاد از جمله برنامه های دومین اجلاس مدیران طرح های فاز2 عسلویه است.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید