سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۵۴
جزییات خبر
مهندس یوسفی؛

خروجی پساب‌ واحدهای صنعتی بزرگ منطقه ویژه پارس به صورت آن‌لاین پایش می‌گردد

(یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵) ۱۴:۲۴

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: از ابتدای سال ۹۵ اصلاح و تکمیل واحدهای تصفیه پساب فاضلاب پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌های مستقر در منطقه پارس جنوبی در حجم وسیعی کلید خورده و تحت نظارت سازمان منطقه ویژه در حال اجراست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس، مهدی یوسفی، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با بیان این مطلب که امسال با تمرکز بر صیانت از محیط زیست، نظارت و کنترل بر خروجی و تصفیه پساب فاضلاب پتروشیمی و پالایشگاه‌های منطقه تشدید شده است، گفت:  براساس یک برنامه مدون سه ساله در فاز اول خروجی پساب واحدهای صنعتی بزرگ منطقه به دریا با جدیت کنترل و نظارت می‌شود و این طرح تا بهبود پساب فاضلاب‌ها در منطقه ادامه دارد.

وی در ادامه افزود: در حوزه محیط زیست منطقه اقدام‌ها و فعالیت‌های موثر و مهمی در سال‌های اخیر انجام شده و هم اکنون یک مرکز آنلاین وظیفه کنترل و پایش پساب‌ها را برعهده دارد و درآینده نزدیک شش ایستگاه دیگر راه اندازی خواهد شد.

یوسفی تصریح کرد: افزون بر این،‌ به منظور پایش کیفیت هوای منطقه 20 پارامتر کیفی موثر تعیین و تدوین شده و به طور مداوم کیفیت هوای منطقه توسط یک  مرکز  هواشناسی کنترل و پایش می‌شود.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با اشاره به اینکه مدیریت پسماند فاضلاب‌ها در سال‌های گذشته یکی از گام‌های اساسی و حائز  اهمیت در جهت صیانت از محیط زیست منطقه به شمار می‌رود، توضیح داد: راه اندازی مجتمع مدیریت پسماندهای صنعتی خطرناک و غیر خطرناک و اصلاح و تکمیل واحدهای تصفیه پساب فاضلاب شرکت‌های مستقر در منطقه به همت و حمایت سازمان منطقه ویژه در پروژه‌ای بزرگ کلید خورده که این پروژه‌ها بخش مهمی از فعالیت‌های سازمان منطقه ویژه پارس در راستای صیانت از محیط زیست و جامعه پیرامونی است.

به گفته وی، با ایجاد انبار مکانیزه 120هزار تنی گوگرد، آلودگی ناشی از گوگرد در منطقه تا 90 درصد کاهش یافته و در زمینه برنامه سه ساله کنترل خروجی پساب‌ واحدهای صنعتی بزرگ به دریا، با ورود به ماه هفتم پایش روند رو به رشدی را شاهد هستیم.

یوسفی درباره اقدام‌های حوزه محیط زیست منطقه نیز افزود: هزار هکتار فضای سبز در منطقه ایجاد شده و اجرای بیش از یک هزار هکتار دیگر هم اخیراَ توسط هیات مدیره شرکت نفت تصویب شده و بزودی اجرا خواهد شد و در این راستا سمینارهای متعدد محیط زیست با مشارکت سازمان‌های مردم نهاد برگزار شده است.

وی اجرای برنامه‌های مختلف برای کاهش میزان فلرینگ(گاز مشعل) در منطقه را از گام‌های مهم و مثبت دیگر در راستای صیانت از محیط زیست منطقه برشمرد و افزود: با اجرای برنامه‌های مختلف درسال‌های اخیر حدود 80 درصد از میزان فلرینگ10 فاز اول پارس جنوبی منطقه کاهش یافته که از این میزان 44 درصد پارسال رخ داده است.
این مقام مسئول درباره ارتقای تجهیزات مدیریت بحران در منطقه اظهار کرد: به تازگی 7 خودروی آتش نشانی با هزینه هشت میلیارد و 400 میلیون تومان به جمع ناوگان خودروهای آتش‌نشانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس پیوسته‌اند.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس درباره فعالیت های منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در جهت افزایش مانور و پاسخ گویی پدافند غیرعامل و مدیریت بحران به اتفاقات غیر مترقبه منطقه اظهارکرد: 114 برنامه در پنج حوزه بهداشت، محیط زیست، ایمنی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شناسایی و ابلاغ شده و در این راستا ستاد فرماندهی در منطقه هر دو هفته یک بار روند پیشرفت تمامی 114 برنامه را پیگیری می‌کند.

 

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید