جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۵۲
جزییات خبر
مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات منطقه ویژه پارس:

زیرساخت‌های ارتباطی پایدار در منطقه ویژه پارس فراهم است

(چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵) ۱۴:۳۶

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات منطقه ویژه پارس گفت: زیرساخت‌های ارتباطی پایدار در منطقه ویژه پارس فراهم است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی منطقه ویژه پارس، ارسلان جنت‌صادقی اظهار داشت: از روز یکشنبه هفته جاری شاهد بارندگی‌های شدیدی در منطقه بودیم و در این مدت با تلاش های صورت گرفته شاهد وضعیت نرمالی از نظر ارتباطات بودیم.
 
 وی با اشاره به اینکه ارتباطات یکی از ارکان مهم برای همه بخش‌ها است، اضافه کرد: بدون ارتباطات سایر عملیات‌ها نیز نمی‌تواند موفق باشد.
 
 مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات منطقه ویژه پارس خاطرنشان کرد: در سه حوزه کارشناسان ما تلاش کردند که ارتباطات پایدار برقرار بماند؛ اول در زمینه مراکز تلفن و ارتباطات هات‌لاین بود که ارتباط بین اتاق‌های بحران شرکت‌های نفت و گاز پارس، شرکت مجتمع گاز، منطقه ویژه پارس و پتروشیمی‌ها برقرار شد. خطوط هات‌لاین خطوط پایداری است که از طریق فیبر نوری لینک می‌شود و ارتباط پایداری بین اتاق‌‌های بحران ایجاد می‌کند.
 
 جنت‌صادقی با اشاره به وضعیت مراکز تلفن منطقه برای ایجاد ارتباطات تلفنی ادامه داد: خوشبختانه ارتباطات تلفنی خوبی برقرار شده و رضایت همه ذینفعان را در این زمینه شاهد بودیم که این ارتباطات از طریق شبکه زیرساخت فیبر نوری برقرار می‌شود.
 
 وی در رابطه با ارتباطات بی‌سیم نیز بیان کرد: شرایط ارتباط بی‌سیم به صورت پایدار در منطقه ایجاد شده است تا در صورتی که ارتباطات موبایل در منطقه با مشکل روبرو شد بتوان از طریق ارتباطات بی‌سیم بحران‌ها را مدیریت کرد.
 
 مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات منطقه ویژه پارس افزود: برای ارتباطات ماهواره‌ای نیز پیش‌بینی‌های لازم انجام شده تا در صورت قطع کل ارتباطات بتوانیم از طریق تلفن ماهواره‌ای ارتباطات را برقرار کنیم. تعداد زیادی تلفن ماهواره‌ای ثریا در اختیار مدیران منطقه و مدیران شرکت‌های نفت و گاز و مجتمع گازی و پتروشیمی و مدیران محلی قرار گرفته است.پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید