چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۳:۰۰
جزییات خبر
مدیر خدمات شهری منطقه ویژه پارس:

آمادگی کامل اکیپ‌های امدادی و عملیاتی برای مقابله با سیل

(چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵) ۱۵:۵۲

مدیر خدمات شهری منطقه ویژه پارس از آمادگی اکیپ‌های امداد و عملیاتی در منطقه ویژه پارس برای مقابله با بحران‌های احتمالی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس،محمد پاکدل اظهار داشت: در ابتدای هفته جاری و به دنبال اعلام هواشناسی استان بوشهر مبنی بر ورود سامانه بارشی فعال به استان، نشست ستاد مدیریت بحران در منطقه ویژه پارس برگزار شد و تلاش ویژه‌ای برای ایجاد آمادگی مقابله با سیل احتمالی انجام شد.
 
وی اضافه کرد: با کمک واحدهای مختلف سازمان به ویژه واحدهای HSE، پشتیبانی و دیگر واحدها مراکز عملیاتی را در سطح منطقه مستقر کردیم و ماشین‌آلات مختلفی از جمله چهار دستگاه گریدر، چهار دستگاه بیل مکانیکی، 10 دستگاه کامیون، 10 دستگاه لجن‌کش، دو خودرو امداد جاده‌ای و یک سری دستگاه‌ها و ماشین‌آلات از پتروشیمی‌های و شرکت‌های منطقه برای کمک‌رسانی آماده شدند.
 
مدیر خدمات شهری منطقه ویژه پارس تصریح کرد: تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا خسارتی به مناطق صنعتی و مناطق شهری و روستایی و محیط پیرامونی وارد نشود و علاوه بر سطح منطقه در شهرها و روستاها نیز اقدامات عملیاتی انجام شد.
 
 وی با بیان اینکه تلاش شد تا کمترین مشکلات ترافیکی را در هنگام بروز بارندگی و سیل در منطقه شاهد باشیم، خاطرنشان کرد: در برخی نقاط که شاهد تجمع آب‌های سطحی بودیم نیز گروه‌های عملیاتی سریعا برای تخلیه وارد عمل شدند.
 
 پاکدل ادامه داد: با توجه به اینکه از عصر امروز سامانه بارشی در منطقه فعال می‌شود، تلاش کردیم تا نقاطی که احتمال بحرانی شدن دارد را شناسایی و مشکل را رفع کنیم؛ در همین راستا 10 نقطه شناسایی شده است که چند مورد شب گذشته به صورت اضطراری اصلاح شد و چند مورد نیز در دست اقدام است.
 
 مدیر خدمات شهری منطقه ویژه پارس خاطرنشان کرد: مراکز مدیریت بحران با استقرار ماشین‌آلات در شش نقطه فعال شده است و آمادگی کاملی برای مقابله با بحران داریم.
 
 وی با اشاره به اینکه ریزش کوه یکی از دغدغه‌های ما در این منطقه است، تصریح کرد: دیوار حائل و حوضچه آرامش در مسیر اتوبان ایجاد شده است و در مناطقی که احتمال مسدود شدن جاده وجود دارد، اکیپ‌هایی مستقر شده‌اند تا بلافاصله برای بازگشایی مسیر وارد عمل شوند.
 
 پاکدل با اشاره به اینکه اکیپ‌های آب و برق نیز در حال آماده‌باش هستند، تاکید کرد: در صورتی که در شهرها و روستاهای منطقه نیز مشکلی به وجود بیاید، آماده هستیم که خدمات لازم را ارائه کنیم.
 
 وی اظهار داشت: همه واحدهای سازمان در ارائه خدمات به ما کمک می‌کنند و همدلی و همراهی بسیار خوبی را در این زمینه در سازمان شاهد هستیم که جای تقدیر و تشکر دارد.پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید