جزییات خبر

افتتاح سه طرح پتروشیمی در عسلویه

(سه شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷) ۱۳:۴۵

رئیس جمهوری سه طرح مهم اقتصادی شامل طرح متانول پتروشیمی مرجان ، فاز یک نیروگاه پتروشیمی دماوند و فاز سوم پتروشیمی پردیس را به طور رسمی صبح امروز ۱۳ شهریور در عسلویه استان بوشهر افتتاح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منطثه ویژه پارس به نقل از ایرنا-عملیات ساخت طرح متانول مرجان با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ششصد و پنجاه هزارتن در سال ۱۳۹۰ آغاز شد و از چندی پیش تولید اولیه خود را آغاز کرده است.

با بهره برداری از این طرح پتروشیمی ۲۵۰ نفر در دوران بهره برداری مشغول به کار خواهند شد.

**دماوند تامین کننده یوتیلیتی فاز دوم پتروشیمی

همچنین فاز یک نیروگاه پتروشیمی دماوند نیز با هدف تامین برق و بخار ۲۴ مجتمع پتروشیمی مستقر در فاز ۲ پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پارس با حضور رئیس جمهوری بطور رسمی وارد مدار تولید شد.

فاز اول نیروگاه دماوند با ظرفیت نصب شده ۶۴۸ مگاوات و توان تامین ۵۴۰ مگاوات برق مورد نیاز مجتمع ها از طریق ۴ دستگاه توربین ژنراتور گازی فراهم شده و با اشتغال زایی برای ۱۶۶ نفر در هنگام بهره برداری افتتاح شده است.

بر پایه این گزارش، این واحد اکنون برق مورد نیاز مجتمع های مهر، مروارید، کاویان، انتخاب، تخت جمشید، مرجان، بوشهر، مخازن سبز عسلویه و واحد های آبگیر و یونیت اول واحد تفکیک هوای فشرده را تامین می کند.

** واحد بخار فاز ۱ نیروگاه دماوند

این نیروگاه با توان تولیدی ۲ بولر اصلی و ۱ بولر کمکی بازیافت حرارتی ظرفیت تولید ۷۸۰ تن بخار را در ساعت فراهم کرده است و بخار مورد نیاز مجتمع های پتروشیمی مهر،مروارید، کاویان و مرجان را تامین می کند و در آینده نیز نیاز سایر طرح های در حال ساخت در فاز ۲ را تامین خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری بامداد سه شنبه به منظور افتتاح سه طرح پتروشیمی در راس هیاتی به عسلویه سفر کرده است .

سفر رئیس جمهوری به استان بوشهر برای افتتاح پروژه است و ملاقات مردمی ندارد.

حجت الاسلام دکتر حسن روحانی را در این سفر بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت، امیر حاتمی وزیر دفاع، خانم شاهدانی قائم مقام وزیر نفت و نوروز زاده معاون مدیرعامل صنایع ملی پتروشیمی همراهی می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز سه شنبه درجریان سفر به عسلویه، ضمن افتتاح سه طرح مهم اقتصادی یادشده از بخش‌های مختلف و اتاق کنترل این پتروشیمی ها بازدید و با توضیح مدیران و متخصصان در جریان روند فعالیت‌ها و تولیدات آنها قرار گرفت.پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید