جزییات خبر

تقدیر مشاور اجتماعی وزیر نفت از مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس در جهت ترویج و گسترش طرح‌های مسئولیت اجتماعی /مهندس یوسفی : مردم مناطق پیرامونی صنعت نفت پدافند غیر عامل منطقه هستند

(دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷) ۱۴:۰۴

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس صبح امروز دوشنبه (23 مهرماه )در جلسه هماهنگی گزارش پایداری مسئولین اجتماعی شرکت‌های مستقر در منطقه ویژه پارس از انجام 700 میلیارد پروژه در حوزه مسئولیت اجتماعی در حیات 20 ساله سازمان منطقه ویژه پارس خبر داد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس- مهدی یوسفی مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس صبح امروز 23 مهرماه در جلسه هماهنگی مسئولیت اجتماعی شرکت‌های مستقر در منطقه ویژه پارس که با حضور دکتر امیر طالبیان مشاور اجتماعی وزیر نفت برگزار شد از انجام 700میلیارد تومان پروژه در سازمان منطقه ویژه پارس خبر داد و از مردم مناطق پیرامونی صنعت نفت به عنوان بازوی پدافند غیر عامل در این مناطق یاد کرد.

یوسفی در ادامه افزود اجرای این پروژه‌ها با توجه به مقتضیات زمان از رویکرد سخت افزاری به نرم افزاری تغییر ماهیت داده است به نحوی که هم اکنون هدف  برنامه مسئولیت اجتماعی سازمان منطقه ویژه پارس تغییر رویکرد از پروژه‌هایی با رضایت مندی کم به سوی انجام فعالیت هایی با رضایت مندی عمومی است.

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس اجرای طرح‌های توانمند سازی مردم محلی، ورزش و محیط زیست را ازجمله طرح‌های حوزه مسئولیت اجتماعی نام برد که میزان رضایت مندی بالایی را در بر دارند و افزود به عنوان مثال طرح نخبه پروری از جمله طرح‌های متناسب با این رویکرد بود که با هدف سپردن مسئولیت اداره منطقه پارس جنوبی به افراد محلی صورت پذیرفت که تمجید رییس جمهور و وزیر نفت و جامعه محلی را در بر داشت.

یوسفی همچنین حوزه ورزش را از جمله حوزه‌های ایجاد رضایت مندی اجتماعی دانست و گفت: تیم پارس جنوبی جم به عنوان نمونه در هر سال فعالیت در لیگ دسته یک با هزینه 6 الی 7 میلیارد تومانی کلی نشاط و هیجان را برای این شهر به ارمغان آورد به نحوی که برای شهری با جمعیت 40 هزار نفر حدود 10 الی 12 هزار نفر مرد به ورزشگاه می‌آمدند و قاطعانه می‌توان گفت هیچ پروژه ای با این مبلغ هزینه و ایجاد این حجم نشاط قابل مقایسه با این رویداد نیست.

یوسفی در پایان نیاز به ایجاد نقش هدایت‌گری اجتماعی در جهت هماهنگی فعالیت‌های حوزه CSRدر منطقه ویژه پارس و ضرورت شناخت بدنه کارشناسی وزارت نفت با واقعیات موجود در جامعه میزبان صنایع نفتی و عدم توجه به محیط زیست به عنوان حلقه رابط تمامی فعالیت‌های حوزه مسئولیت اجتماعی را از موانع اجرای کامل طرح‌های مسئولیت اجتماعی در منطقه پارس جنوبی بر شمرد.

دکتر طالبیان مشاور اجتماعی وزیر نفت نیز در این جلسه با تشکر از مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس در جهت ترویج و گسترش طرح‌های مسئولیت اجتماعی در سطح منطقه پارس جنوبی از CSRبه عنوان رکن مسلم توانمند سازی جامعه محلی همسو با اجرای فرآیند پدافند غیر عامل بر شمرد.

طالبیان هدف از برگزاری این جلسه را پیگیری گزارش‌های پایداری شرکت‌های مستقر در منطقه ویژه پارس که باید در دیماه امسال به دبیرخانه مسئولیت اجتماعی وزارت نفت ارسال شود دانست.

دکتر کرمانی مشاور اجتماعی شرکت ملی پتروشیمی نیز در این جلسه مشکلات شرکت پتروشیمی در زمینه اجتماعی را تغییر زیست بوم محلی، قراردادهای متنوع کاری و عدم توجه به محیط زیست بر شمرد که باید در قالب مسئولیت اجتماعی به آنها پرداخته شود.

جلسه سی اس ار 14

جلسه سی اس ار 12
جلسه سی اس ار 11
جلسه سی اس ار 10
جلسه سی اس ار 9
جلسه سی اس ار 8
جلسه سی اس ار 7
جلسه سی اس ار 6
جلسه سی اس ار 5
جلسه سی اس ار 4


جلسه سی اس ار 3
جلسه سی اس ار 2
جلسه سی اس ار 1جلسه سی اس ار 15


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید