جزییات خبر

آغاز رزمایش سراسری فجر ٤٠

(دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷) ۰۹:۲۵

رزمایش ملی سراسری فجر 40 برای نخستین بار در مقایس ملی با موضوع امداد و نجات مصدومین حوادث بزرگ به مدیریت فرماندهی ارشد ستاد بحران منطقه ویژه پارس برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس،مانور ملی فجر ۴۰ با موضوع امداد و نجات مصدومین حوادث بزرگ در منطقه پارس جنوبی با حضور ۱۰۰ نفر از نیروهای اورژانس کشوری از پنج استان کشور (فارس، هرمزگان، بوشهر، یزد، کهکلویه و بویر احمد) و با همکاری ۹ دانشگاه علوم پزشکی کشور در سه منطقه پارس جنوبی (پالایشگاه چهارم، میترینگ، کریدور شرقی) برگزار  شد.

 افزایش و ارتقاء هماهنگی وزارت بهداشت و درمان با مدیریت بحران منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس،رهبری  تیم‏های واکنش سریع EMT (Emergency Medical Team) وزارت بهداشت و درمان برای اولین بار در سطح کشور و ارتقاء عملکرد و ایجاد هماهنگی جهت مقابله با هر گونه شرایط اضطراری در منطقه برای کلیه تیم های عملیاتی اعم از مدیریت بحران،فرمانداری، آتش نشانی، حراست ،نیروی انتظامی و سایر ارگانها و سازمانها از مهمترین اهداف این رزمایش اعلام شده است.

در این رزمایش که استاندار بوشهر ،نماینده مردم شهرستان های دیر ،کنگان ،جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی،فرماندار عسلویه و جمعی از اعضای ستاد بحران منطقه ویژه پارس نیز حضور داشتند برای اولین بار در این سطح با تشکیل EMT )EMERGENCY MEDICAL TEAM) توسط استان فارس (بعنوان رهبر مراکز اورژانس قطب جنوب) در کشور با همکاری وزارت بهداشت، پدافند غیرعامل و شرکت ملی نفت ایران برگزار شده است.

  این رزمایش در دو منطقه advance medical post (amp) انجام  می شود که مصدومین از محل amp به مرکز Field Hospital که دو مرکز کلینیک اورژانس منطقه ویژه و بیمارستان نبی اکرم میباشد، انتقال داده میشوند.


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید