جزییات خبر

رزمایش ملی فجر 40 با دستیابی به اهداف خود پایان یافت

(دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷) ۱۴:۲۹

رزمایش ملی فجر 40 در حالی امروز(دوشنبه 13 اسفند ماه)پایان یافت که این مانور اولین حضور تیم‌های واکنش سریع وزارت بهداشت و درمان کشور در پایتخت انرژی ایران بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس،رزمایش فجر 40 با هدف افزایش و ارتقاء هماهنگی وزارت بهداشت و درمان با مدیریت بحران منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و  ایجاد آمادگی جهت مقابله با هر گونه شرایط اضطراری در منطقه برای کلیه تیم های عملیاتی اعم از مدیریت بحران،فرمانداری، آتش نشانی، حراست و نیروی انتظامی و سایر ارگانها و سازمانها، صبح امروز دوشنبه  13 اسفندماه در پارس جنوبی برگزار شد.
برای این رزمایش سه پیش فرض: نشت میعانات گازی و آتش سوزی خط با قطر 30 اینچ و فشار 25 بار با تعداد 13 نفر مصدوم، نشت و انفجار خط گاز ترش 52 اینچ خروجی واحدهای C8 فاز 8 و 7، 6 (پالایشگاه چهارم) با فشار 60 بار و غلظت H2S 4500 الی PPM  6000 با تعداد 13 نفر مصدوم  و نشت گاز آمونیاک از محل GOV خط لوله به قطر 32 اینچ و فشار 1 بار در کریدور شرقی با تعداد 13 نفر مصدوم، در نظر گرفته شده بود.
در نهایت این مانور با شناسایی نقاط ضعف و قابل بهبود اهداف خود که شامل نجات جان انسان‏ها و رسیدگی به مصدومین، تخلیه پالایشگاه‌ها، قطع سوخت لوله، کنترل آتش سوزی‌ها، بستن و کنترل تردد در محورهای منتهی به محل حوادث و رقیق سازی محل نشت آمونیاک بود به کار خود پایان داد.
این مانور برای نخستین بار با حضور تیم‌های واکنش سریع وزارت بهداشت و درمان کشورتوسط ۸ دانشگاه علوم پزشکی از استان های یزد، فارس، هرمزگان، بوشهر و کهکیلویه و بویراحمد در پارس جنوبی برگزار شد.

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید