جزییات خبر

تدوین دستورعمل مطالعات ارزیابی آثار زیست محیطی پروژه‌های صنعت نفت

(دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸) ۰۷:۲۸

تامین اعتبار طرح تدوین دستورعمل یکپارچه نحوه انجام مطالعات ارزیابی آثار زیست‌محیطی (EIA) پروژه‌های صنعت نفت در هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران مطرح و تصویب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس به نقل از شانا، با توجه به مصوبه شورای عالی حفاظت محیط زیست، تفاهم‌نامه همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت نفت و همچنین اهمیت ایجاد وحدت رویه در انجام مطالعات ارزیابی آثار زیست محیطی طرح‌ها و پروژه‌های صنعت نفت و بهبود کیفیت این مطالعات که به ارتقای شاخص‌های زیست محیطی این صنعت منجر می‌شود، تامین اعتبار به منظور تدوین دستورعمل یکپارچه نحوه انجام مطالعات ارزیابی آثار زیست‌محیطی (EIA) پروژه‌های صنعت نفت در هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران مطرح و تصویب شد.
 
این دستورعمل به تفکیک برای انواع پروژه‌های صنعت نفت‌ و گاز به همراه سرفصل‌های تخصصی در سه بخش شامل پروژه‌های میدانی (میدان‌های نفت‌ و گاز)، پروژه‌های خطی (خطوط لوله نفت‌ و گاز و فرآورده‌های نفتی) و پروژه‌های نقطه‌ای (پالایشگاه و پتروشیمی) تدوین می‌شود.
 
برای راهبری انجام شرح خدمات، بررسی و تائید مستندات تدوین‌شده، کارگروهی متشکل از نمایندگان اداره کل اچ‌اس‌یی وزارت نفت، معاونت محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست، مدیریت اچ‌اس‌یی شرکت نفت و حسب مورد نمایندگان شرکت گاز، پتروشیمی، پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و دیگر مدیریت‌های مربوطه تشکیل می‌شود.
 
اداره کل بهداشت، ایمنی و محیط زیست (اچ‌اس‌یی) وزارت نفت نیز پس از دریافت تائیدیه از معاونت محیط زیست انسانی سازمان حفاظت از محیط‌زیست، نسبت به پیاده‌سازی این دستورعمل در صنعت نفت اقدام می‌کند.

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید