جزییات خبر

وضع بودجه در خردادماه به لحاظ فروش نفت طبق پیش‌بینی‌ها بود

(چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸) ۱۲:۳۳

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وضع بودجه در خردادماه به لحاظ فروش نفت طبق پیش‌بینی‌ها بود، گفت: در همین زمان نیز بودجه با تغییرات مثبتی روبه‌رو شد و به سمت عملیاتی شدن آن پیش رفتیم که این مسائل نیز باید در گزارش‌ها لحاظ شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس به نقل از  شانا، علی لاریجانی، روز سه‌شنبه (۱۸ تیرماه) در نشستی با رئیس، مدیران و کارشناسان دیوان محاسبات کشور و دستگاه‌های اقتصادی دولت با موضوع آسیب‌شناسی و راهکارهای ارتقای نظام بودجه‌ریزی کشور گفت: هم‌اکنون مشکلاتی در ساختار بودجه کشور وجود دارد که این نظرها میان دستگاه‌ها مشترک است و باید با توافق‌هایی میان قوا برطرف شود.

وی افزود: مراکز پژوهشی تمام دستگاه‌ها تقریبا در حوزه بودجه با یکدیگر اتفاق نظر دارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره بودجه‌ریزی سازمانی تصریح کرد: از زمانی که نفت درآمد زیادی برای کشور حاصل کرد، موضوع بودجه به سازمان برنامه پیوست، در حالی که باید این موضوع از سازمان برنامه جدا شود و سازمان برنامه و بودجه تنها سازمانی برای توسعه کشور باشد.

در این نشست مدیران دیوان محاسبات کشور، مدیران برخی دستگاه‌ها و کارشناسان اقتصادی نیز به بیان نظرها و پیشنهادهای خود در حوزه نظام بودجه‌ریزی کشور پرداختند.

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید