در چهارماه نخست امسال محقق شد

درآمد 135 میلیارد تومانی فروش سوخت به کشتی‌ها در بوشهر

(شنبه ۳۰ اَمرداد ۱۳۸۹) ۱۳:۲۳

درآمد حاصل از فروش 225 میلیون لیتر سوخت مایع به کشتی‌های عبوری از خلیج فارس (بانکرینگ) در چهار ماه نخست امسال در منطقه بوشهر به 135 میلیارد تومان رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس، به نقل از شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی، مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی بوشهر تصریح کرد: منطقه بوشهر نزدیک به پنج درصد از سهم ایران در بانکرینگ خلیج فارس را به عهده دارد و ماهانه حدود 55 میلیون لیتر سوخت مایع (نفت گاز و نفت کوره) به کشتی‌های عبوری از خلیج فارس در ناحیه بوشهر تحویل داده می‌شود.

عبدالصاحب شمخانی تصریح کرد: از سه سال گذشته تا کنون در مناطق خارگ و بوشهر به کشتی های عبوری از خلیج فارس در منطقه بوشهر سوخت رسانی می شود.

وی در باره ارائه خدمات جانبی به کشتی های گفت: عملیات سوخت رسانی به کشتی ها هم اکنون از سوی بخش خصوصی انجام می شود و این بخش موظف است خدمات جانبی را به آنها ارائه دهد، ولی این شرکت ها هم اکنون تنها در زمینه تامین سوخت کشتی ها فعالیت دارند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران پیشتر در باره ذخیره سوخت مورد نیاز کشتی ها در منطقه بوشهر گفته بود: با توجه به این که مخازن موجود در جزیره خارگ برای ذخیره سازی فرآورده های نفتی به میزان کافی وجود دارد، مخزن جدیدی برای ذخیره سازی سوخت کشتی ها در این منطقه ایجاد نشده است و از ظرفیت های موجود استفاده می شود.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید