جزییات خبر

فروش اوراق سلف نفتی با طرح اقتصادی دولت تفاوت دارد

(شنبه ۲۵ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۱:۱۴

مدیرعامل بورس انرژی گفت: اوراق سلف نفتی که روز یکشنبه آینده (۲۶ مردادماه) در بورس انرژی عرضه می‌شود با آنچه که رئیس جمهوری چهارشنبه گذشته درباره آن سخن گفته بود تفاوت دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس و به نقل از ایرنا، سید علی حسینی پیرامون انتشار اوراق سلف نفتی در این بازار تصریح کرد: این طبق روال انتشار اوراق تامین مالی شرکت ملی نفت ایران انجام می‌شود.
 
وی افزود: طرح اعلامی رئیس جمهوری در صورت نهایی شدن الزام‌های حقوقی و مقررات اجرایی آن در قالب یک برنامه و از طریق مراجع ذی‌ربط  اطلاع‌رسانی می‌شود.
 
بورس انرژی امروز با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرده بود: فروش اوراق سلف نفتی با عرضه بیش از ۵۰۰ هزار بشکه نفت یکشنبه (۲۶ مرداد ماه) در تالار بورس انرژی آغاز خواهد شد.
 
بر اساس اطلاعیه ‌سایت کدال، نخستین مرحله از فروش اوراق سلف نفتی با عرضه بیش از ۵۰۰ هزار بشکه نفت در این روز و در تالار بورس انرژی با قیمت هر بشکه ۹۴۴ هزار و ۶۲۲ تومان عرضه می‌شود.
 
حداقل خرید برای هر نفر در این عرضه اولیه یک بشکه و حداکثر ۲۰ هزار بشکه است همچنین سود اوراق ۱۹ درصد اسمی و بدون پرداخت دوره‌ای است.
 
۲ هزار میلیارد تومان اوراق سلف نفتی منتشر می شود
 
با هدف تامین مالی پروژه های اولویت دار شرکت ملی نفت ایران ۲ هزار میلیارد تومان اوراق امسال با نرخ حدود ۱۹ درصد اسمی و به صورت ۲ ساله منتشر می‌شود.
 
اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام طبق سال‌های پیش منتشر می‌شود، سال‌های پیش هم این اوراق هم از سوی شرکت ملی نفت ایران منتشر شده است. آیین نامه این طرح نیز در سال‌های گذشته تدوین شده است و طرحی جدید نیست.
 
این طرح با طرح فروش نفت دولت تفاوت دارد و شایان ذکر است این طرح طبق سال‌های پیش هر ساله برای تامین مالی پروژه‌های نفت منتشر می‌شود.
 
 
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید