جزییات خبر

تامین بیش از 50 درصد ارز پتروشیمی کشور در پارس جنوبی

(چهارشنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۰۸:۰۰

مدیرعامل سازمان منطقه اقتصادی انرژی پارس گفت: بیش از 50 درصد ارز پتروشیمی کشور از منطقه پارس جنوبی تامین می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس ،سخاوت اسدی در مراسم تقدیر از جهادگران تولید گاز طبیعی در زمستان ۱۴۰۰ گفت: در مجموعه منطقه پارس جنوبی ۲۷ فاز اجرا شده که ۱۳ پالایشگاه در حال فعالیت هستند و از مجموعه شرکت‌های پارس جنوبی ۷۰۵ میلیون متر مکعب گاز تولید شده است.
 
مدیرعامل سازمان منطقه اقتصادی انرژی پارس با اشاره به فعالیت شرکت‌های پایین‌ دست و بخش پتروشیمی افزود: در سال ۱۴۰۰ مجموعه صادرات از منطقه پارس جنوبی ۹ میلیارد دلار رکورد زده شد و این یعنی تقریباً بیش از ۵۰ درصد ارز که توسط بخش پتروشیمی کشور تامین می شود مربوط به این منطقه می باشد که در چرخه اقتصادی کشور بسیار مهم می باشد وما قدردان همه تلاشگران این عرصه هستیم.
 
وی با اشاره به حجم عظیم تولیدگاز و فشار بسیار بالا بر روی تولید کنندگان افزود: تلاش بی وقفه و جهادی متخصصان صنعت نفت  که بصورت شبانه روزی در عرصه تولید گاز کشور فعالیت می کنند باید بیان و تبیین شود.
 
وی افزود: دشمن با تحریم و فریبکاری و عملیات و حملات مستقیم و غیرمستقیم و تهدیدات نظامی و غیرنظامی می خواست در تولید و چرخه اقتصادی کشور اختلال ایجاد کند ولی با دستان پر برکت متخصصان صنعت نفت ناکام ماند.

 

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در مراسم تقدیر از جهادگران تولید گاز طبیعی از فرمانداران و شورای تامین استان و شهرستان عسلویه و نیروی انتظامی و نظامی و سپاه و نیروی هوافضای سپاه و مرزبانی و پدافند هوایی ارتش و سربازان گمنام امام زمان که با تلاش آنها این خدمات شایسته شکل گرفت تشکر کرد.

تقدیر از جهادگران صنعت 44
تقدیر از جهادگران صنعت 38
تقدیر از جهادگران صنعت 36
تقدیر از جهادگران صنعت 34
تقدیر از جهادگران صنعت 33
تقدیر از جهادگران صنعت 31
تقدیر از جهادگران صنعت 27

تقدیر از جهادگران صنعت 47
تقدیر از جهادگران صنعت 46
تقدیر از جهادگران صنعت 45
تقدیر از جهادگران صنعت 43

تقدیر از جهادگران صنعت 25
تقدیر از جهادگران صنعت 24
تقدیر از جهادگران صنعت 23
تقدیر از جهادگران صنعت 22
تقدیر از جهادگران صنعت 21
تقدیر از جهادگران صنعت 20
تقدیر از جهادگران صنعت 19
تقدیر از جهادگران صنعت 18

پایگاه اطلاع رسانی سازمان منطقه ویژه انرژی اقتصادی پارس
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید