جزییات خبر

برگزاری نشست هم اندیشی راه‌اندازی مجتمع پسماند صنعتی و ویژه در پارس جنوبی

(شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸) ۱۶:۳۱

نشست هم اندیشی راه اندازی مجتمع پسماند خطرناک منطقه ویژه پارس با حضور مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس، مدیر امور پسماندهای سازمان حفاظت محیط زیست کشور،مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر ،روسای محیط زیست شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی صنایع پتروشیمی و جمعی از مسئولان محیط زیست شرکت های پتروشیمی مستقر در منطقه صبح امروز شنبه(16 شهریورماه) در سازمان منطقه ویژه پارس برگزار شد.

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس، سید پیروز موسوی مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس در ابتدای این نشست با اشاره طرح های صنعت نفت در منطقه ویژه پارس گفت: پارس جنوبی بزرگترین پروژه تاریخ صنعت نفت است که تاکنون بیش از 150 میلیارد دلار در این منطقه سرمایه گذاری شده است بنابراین به جرات می توان گفت پارس جنوبی  مهمترین طرح سرمایه‌گذاری کشور در طول تاریخ است.
موسوی ادامه داد: ساخت پالایشگاه ها و افزایش ظرفیت تولید در میدان مشترک پارس جنوبی برخواسته از روحیه جهادی در میان کارکنان صنعت نفت است زیرا غربی ها تمایلی به نقش آفرینی ایران در  بازار انرژی دنیا نداشتند لذا این سطح از پیشرفت در پارس جنوبی مرهون تلاش همه مدیران و کارکنان صنعت نفت است.
وی با اشاره به برنامه های وزارت نفت برای کاهش اثرات زیست محیطی طرح ها بر مردم و محیط پیرامونی گفت:وزارت نفت خود را مکلف به رفع دغدغه مردم می داند و خوشبختانه در زمینه پروژه پسماندهای صنعتی و ویژه پارس جنوبی سرمایه گذار طرح انتخاب و اراضی مورد نظر نیز به آنان واگذار شده است و انتظار ما نیز این است سرمایه گذار این طرح بر اساس برنامه زمان بندی شده پروژه را به اتمام برساند.
موسوی به بیان ضرورت راه اندازی مجتمع پسماند منطقه ویژه پارس پرداخت و گفت: ا توجه به اینکه وجود پسماند در فرایند پالایش گاز و تولید اجتناب ناپذیر است یکی از بزرگترین اقدامهایی که پس از ابلاغیه سال 95 وزارت نفت در دستور کار قرار گرفت احداث مجتمع مدیریت پسماندهای صنعتی و ویژه در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس بوده است.
همچنین بهرام دشتی نژاد مدیر ارشد ایمنی، بهداشت،محیط زیست ،پدافند غیر عامل و مدیریت بحران منطقه ویژه پارس نیز در این نشست گفت: سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به نمایندگی از وزارت نفت احداث مجتمع پسماندهای صنعتی و ویژه را در دستور کار قرار داده است که  مطالعات مکان‌یابی آن  با همکاری دانشگاه شهید بهشتی براساس الزامات سازمان حفاظت محیط زیست انجام شد.
دشتی نژاد افزود: مجتمع پسماند در در اراضی پارس دو منطقه ویژه پارس ودر دو سایت جداگانه احداث می شود که می تواند سالانه تا  150 هزار تن پسماندهای غیرقابل بازیافت را بر اساس اصول مهندسی و بهداشتی دفن و انرژی این پسماندها را بازیابی کند.
وی تاکید کرد: قرار است در این طرح 600 میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شود که با بهره برداری از آن یکی از معضلات و چالشهای منطقه حل خواهد شد.
همچنین در این نشست مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان بوشهر ،مدیر امور پسماندهای سازمان حفاظت محیط زیست کشور و جمعی از نمایندگان شرکت های مسئول درپروژه پیرامون اجرای برخی الزامات و مسائل زیست محیطی مجتع پسماند منطقه ویژه پارس به بحث و تبادل نظر پرداختند.

نشست پسماند 19
نشست پسماند 18
نشست پسماند 17
نشست پسماند 16
نشست پسماند 15
نشست پسماند 14
نشست پسماند 13
نشست پسماند 12
نشست پسماند 10
نشست پسماند 9
نشست پسماند 4
نشست پسماند 3
نشست پسماند 2
نشست پسماند 1


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید