پنج شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۰۵
سرعت عملیات اجرایی راه آهن بوشهر عسلویه - شیراز، مطلوب توصیف شد

سرعت عملیات اجرایی راه آهن بوشهر عسلویه - شیراز، مطلوب توصیف شد

(چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۷) ۰۸:۵۱

مدیرکل راه وترابری استان بوشهر، گفت: سرعت عملیات اجرایی پروژه راه آهن بوشهر عسلویه - شیراز، مطلوب است.

به گزارش پایگاه  اطلاع رسانی سازمان منطقه ویژه به نفل از روابط عمومی استاندار ی بوشهر، هاشم علی پور در حاشیه بازدید استاندار بوشهر از این پروژه، افزود: هم اکنون عملیات زیرسازی و تثبیت بستر این خط ریلی در دست انجام است .

وی اظهارداشت: قطعه سوم خط ریلی شیراز- بوشهر - عسلویه به طول ‪۶۰‬ کیلومتر و قطعه اول ریلی بوشهر به سمت عسلویه به طول ‪ ۳۸‬کیلومتر به ترتیب با اعتباری بالغ بر ‪ ۳۴۰‬میلیارد ریال و ‪ ۱۷۵‬میلیارد توسط پیمانکاران در حال اجراست .

علی پور اضافه کرد: عملیات اجرایی قطعه دوم و سوم راه آهن بوشهربه سمت عسلویه قبل از هفته دولت امسال آغاز خواهد شد.

وی افزود: مطالعات طرح راه آهن شیراز- بوشهر- عسلویه از مصوبات سفر اول هیات دولت در سال ‪ ۸۴‬به استان بوشهر بوده و در آستانه سفر دوم نیز عملیات اجرایی آن در بهمن ماه سال ‪ ۸۶‬آغاز شد.

مدیرکل راه و ترابری استان بوشهر گفت : طول اجرایی این خط راه آهن ‪۵۷۰‬ کیلومتر است که در مسیر خود علاوه بر مرکز استان بوشهر، شهرهای برازجان، اهرم، خورموج، دیر و کنگان را نیز پوشش می‌دهد.

علی پور، اظهار داشت: بر اساس توافق انجام شده بین وزارتخانه‌های نفت و راه و ترابری ، تامین اعتبار این طرح به صورت ‪ ۵۰‬درصد مشارکتی بین دو وزارتخانه انجام می‌شود.

وی اضافه ژکرد: کل اعتبار این طرح هفت هزاو ‪ ۵۰۰‬میلیارد ریال است و مدت اجرای آن نیز پنج سال است .

استاندار بوشهر نیز در این بازدید گفت: هفته آینده در نشستی با مدیران وزارت نفت اعتبار لازم برای تسریع در ساخت این پروژه تامین خواهد شد.

علی افراشته، در این بازدید دستور لازم برای حل مشکل معدن پروژه راه آهن بوشهر را صادر کرد.
پست الکترونیک را وارد کنید
نظر خود را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500